BIMService

SZKOLENIA

Szkolenia
SOFiSTiK FEM & BIM Product Line

 

Organizator: BIM Service

Uczestnicy: Szkolenia przeznaczone są dla profesjonalnych firm wykorzystujących w swojej działalności rozwiązania SOFiSTiK, ale także dla studentów i absolwentów uczelni technicznych, a w szczególności kierunków budowlanych.

Prowadzący: Prowadzącymi szkolenia są absolwenci Politechniki Krakowskiej, Wydziału Inżynierii Lądowej, kierunku Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie. Nasza kadra posiada bogaty wachlarz doświadczeń, zarówno w zakresie rozwiązywania praktycznych zagadnień inżynierskich (BIM, modelowanie, dokumentacja), jak również w działalności naukowo - dydaktycznej.

mgr inż. Błażej Legut, mgr inż. Tomasz Howiacki

Opcje szkoleń:

1. SOFiSTiK FEM - 12 h* 

2. SOFiSTiK BIM Product Line - 5 h* 

3. SOFiSTiK FEM PLUS+ – czas ustalany indywidualnie

4. SOFiSTiK FEM & BIM Product Line - 18 h* 

* h - godzina zegarowa (60 min)

Dlaczego warto?

1. SOFiSTiK FEM

Jest to jedno z najpotężniejszych narzędzi obliczeniowych w Europie i na świecie, opartych o metodę elementów skończonych, i coraz bardziej popularne w Polsce. Jego sukces wynika przede wszystkim z intuicyjnego interfejsu, łatwości wprowadzania poprawek w modelu, modułowej struktury odpowiadającej indywidualnym potrzebom użytkownika oraz sprawnego solvera, zapewniającego najwyższą jakość i szybkość obliczeń. Jest to program odpowiedni do rozwiązywania codziennych inżynierskich problemów, ale także znalazł uznanie w środowisku naukowym jako narzędzie skuteczne w analizie nietypowych, zaawansowanych zagadnień.

Ramowy program szkolenia

 • Wprowadzenie
 • Interfejs programu (nawigacja, panel kontroli, pasek menu, okno robocze)
 • Definicja właściwości projektu (jednostki, normy, rodzaj konstrukcji itp.)
 • Definicja materiałów (wybór z gotowej bazy, tworzenie własnego materiału)
 • Definicja przekrojów (wybór z gotowej bazy, tworzenie własnego przekroju)
 • Modelowanie konstrukcji w SOFiPLUS-X  (geometria, podpory, menadżer obciążeń, definicja obciążeń, eksport danych)
 • Analiza konstrukcji (tworzenie kombinacji obciążeń: ręczne i automatyczne, analiza statyczna I-go rzędu)
 • Prezentowanie i przeglądanie wyników

 

2. SOFiSTiK BIM Product Line

W skład tego pakietu wchodzą dwa podstawowe programy: SOFiSTiK Reinforcement Generation oraz SOFiSTiK Reinforcement Detailing. Są to narzędzia najnowszej generacji, stanowiące rozszerzenie funkcjonalności programu Revit®. Dedykowane są przede wszystkim inżynierom budowlanym, zajmującym się konstrukcjami żelbetowymi. Wykorzystanie technologii BIM umożliwia automatyczne generowanie trójwymiarowego zbrojenia na podstawie przestrzennego modelu konstrukcji, a następnie tworzenie dwuwymiarowej dokumentacji wykonawczej. Automatyzacja tego procesu pozwala na znaczną oszczędność czasu, minimalizację ryzyka popełnienia błędów, możliwość wykrywania kolizji, łatwość edytowania i wprowadzania poprawek. BIM Product Line zapewnia najwyższą jakość rysunków, co jest podstawą skutecznej i efektywnej realizacji konstrukcji.

 

3. SOFiSTiK FEM PLUS+

Szkolenie obejmuje pełny zakres merytoryczny szkolenia podstawowego SOFiSTiK FEM oraz uzupełnia go o bardziej zaawansowane narzędzia ustalane indywidualnie z klientem. Dostępne są poniższe opcje:

 • Analiza nieliniowa (II-go oraz III-go rzędu)
 • Analiza modalna konstrukcji (Eigenvalues)
 • Analiza wyboczeniowa konstrukcji (Buckling values)
 • Sprężenie konstrukcji (belka, płyta, definicja systemu sprężenia, trasowanie cięgien itp.)
 • Wprowadzenie do programowania Teddy

 

4. SOFiSTiK FEM & BIM Product Line

Opcja trzecia to najbardziej rozbudowany pakiet, łączący informacje z dwóch poprzednich. Dodatkowo w trakcie szkolenia przedstawiona zostanie możliwość integracji powyższych rozwiązań SOFiSTiK’a do obliczania, wymiarowania i rysowania konstrukcji żelbetowych.


Udział w szkoleniu certyfikowany jest przez firmę BIM Service – oficjalnego partnera firmy SOFiSTiK – oraz stowarzyszenie BIM Klaster. Certyfikaty wydawane są w języku polskim i angielskim.


Zgłoszenia na szkolenia jak również wszelkie pytania prosimy kierować na adres: 

SOFiSTiK@bimservice.pl

lub poprzez formularz zgłoszeniowy


pdf Pobierz program szkolenia (660 KB)


WSPÓŁPRACUJEMY Z:


NIP: 549-240-65-60 | REGON: 123212238
BIMService © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.